زبان انگلیسی عمومی آزمون کارشناسی ارشد (کلیه رشته ها)

سوالات زبان انگلیسی آزمون کارشناسی ارشد به دو بخش زبان عمومی و تخصصی تقسیم می شود که سهم هر بخش پانزده سوال است. بخش زبان عمومی متشکل از دو بخش سوالات چهار گزینه ای واژگان و سوالات گرامر است که سوالات واژگان به صورت جملات تک خطی و سوالات گرامر به صورت کلوز تست می آید. بخش زبان تخصصی نیز معمولاً از سه متن تشکیل شده که بر اساس این متون، سوالات درک مطلب طرح می شود. لازم به ذکر است که موضوعات این متون، بر اساس رشته تخصصی متقاضیان انتخاب می گردد. به عنوان مثال، اگر رشته امتحانی متقاضی علوم اقتصادی باشد، متن های درک مطلب بخش زبان تخصصی، برگرفته از مقالات یا کتب علوم اقتصادی است.
سطح سوالات زبان انگلیسی کنکور ارشد برابر با آزمون تافل می باشد. متون تخصصی و سوالات درک مطلب آن بر اساس سطح و تکنیک های موجود در آزمون تافل طراحی شده اند. همچنین، سطح واژگان و گرامر بخش زبان عمومی همگام با آزمون تافل است. جهت پاسخ گویی هر چه بهتر بخش عمومی، داوطلبین عزیز باید به تمرین تشخیص اعضای تشکیل دهنده ی جمله بپردازند و سطح واژگانی خود را افزایش دهند. لازم به ذکر است، از آنجائیکه این صفحه از سایت مختص زبان عمومی است، اطلاعات و سوالات موجود مربوط به این بخش است و سوالات زبان تخصصی را شامل نمی شود.

جهت آماده سازی داوطلبان در هر مقطع و دوره، جزوات و کتاب های متعددی تحت عنوان "نمونه سوالات" منتشر می شوند. اما برای بخش زبان عمومی آزمون کارشناسی ارشد، شاید بهترین نمونه سوال، سوالات ادوار گذشته است که می توانند الگویی مناسب برای داوطلبین سال های آتی باشند. از آنجائیکه هر ساله کنکور کارشناسی ارشد در دو یا سه روز، و هر روز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود، نتیجتاً به تعداد هر نوبت، در حدود پنج تا هفت سوال مختلف هر ساله طرح می شود. این تعداد بالا، هم می تواند داوطلبان را با شکل و سطح سوالات آشنا سازد، و هم به عنوان کنکور آزمایشی برایشان عمل کند. بنابراین، حجم بالای سوالات، نیاز به سوالات تالیفی را تا حد زیادی مرتفع می کند. در ادامه، شما عزیزان می توانید این سوالات را در فرمت شکیل و مناسب دانلود نمایید.


همانطور که پیشتر اشاره شد، سوالات زبان عمومی آزمون ارشد از دو بخش اصلی واژگان و گرامر تشکیل شده، که سهم هر کدام به ترتیب ده و پنج سوال است. بنابراین، داوطلبین عزیز می بایستی خود را برای سوالات چهار جوابی واژگان و سوالات چهار جوابی گرامر که در قالب متن کلوز تست گنجانده شده، مهیا سازند. در اینجا مناسب ترین کتاب هایی که به عنوان منبع سوالات می توان در نظر گرفت آمده است:

برای سوالات واژگان، این کتاب ها توصیه می شوند:

504 Absolutely Essential Words by Murray Bromberg
Essential Words for TOEFL by Steven J. Matthiesen
1100 Words You Need to Know by Murray Bromberg

و برای سوالات گرامر، این کتاب:

English Grammar in Use (Intermediate) by Raymond Murphy

در حال حاضر، امکان مشاوره رایگان آنلاین برای داوطلبین عزیز مهیا است. لطفاً از طریق ایمیل زیر سوالات خود را مطرح نمایید و مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود:

javid.edu.group@gmail.com

آزمون آنلاین سوالات زبان عمومی آزمون کارشناسی ارشد

error: