ENGLISH LITERATURE MA QUESTIONS

سوالات آزمون کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی به دو بخش زبان عمومی (انگلیسی) و زبان تخصصی تقسیم می شود. در طی سالهای اخیر، سوالات زبان عمومی ادبیات از 60 عدد تشکیل شده که این سوالات مختص رشته های آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی بوده و دیگر رشته ها را شامل نمی شود. این سوالات که نسبت به سوالات زبان عمومی دیگر رشته ها از سطح بالاتری برخوردارند، معمولاً از چهار بخش ساختار (Structure)، واژگان (Vocabulary)، متن کلوز (Cloze Passage) و درک مطلب (Reading Comprehension) تشکیل می شوند که سهم هر کدام به ترتیب 10، 20، 10 و 20 سوال است. از لحاظ سطح، این سوالات را می توان با آزمون جی آر ای مقایسه نمود. این بدان معنی ست که کتب و نمونه سوالات آزمون جی آر ای می تواند در آماده سازی داوطلبان موثر واقع شود.
در سال های اخیر، آزمون زبان تخصصی ادبیات انگلیسی نیز از 60 سوال تشکیل شده که شامل این بخش ها می شود: "اصطلاحات و نقد ادبی" (20 سوال)، "تاریخ ادبیات انگلیسی" (20 سوال)، و "انواع ادبی" (20 سوال). تجربه نشان داده که پاسخگویی به این سوالات از طریق خوانش مو به مو و حفظ نمودن دقیق محتوای منابع میسر می شود. این بدان معناست که شناسایی دقیق منابع آزمون و خواندن آنها با جزئیات، کلید موفقیت در آزمون ارشد ادبیات انگلیسی است.

بررسی سوالات 15 دوره گذشته آزمون کارشناسی ارشد ادبیان انگلیسی نشان می دهد که منابع این سوالات دچار تغییرات و تحولات گسترده ای شده اند. فهرستی که در اینجا آمده، دربرگیرنده منابع 6 سال اخیر این رشته است:

Abrams, M. H., and Geoffrey G. Harpham. A Glossary of Literary Terms. 10th ed. Boston, Mass: Thomson Wadsworth, 2011.
Baldick, Chris. The Concise Oxford Dictionary of Literary Terms. Oxford, England: New York: Clarendon Press; Oxford University Press, 1990.
Birch Dinah, and Katy Hooper, editors. Concise Oxford Companion to English Literature. 4th ed. Oxford, England: New York: Clarendon Press; Oxford University Press, 2013.
Bressler, Charles E. Literary Criticism: An Introduction to Theory and Practice. 5th ed. London: Pearson Longman, 2011.
Carter, Ronald, and John McRae. The Routledge History of Literature in English: Britain and Ireland. 2nd ed. London: Routledge, 2001.
Childs, Peter, and Roger Fowler. The Routledge Dictionary of Literary Terms. London: Routledge, 2006.
Cuddon, J. A. A Dictionary of Literary Terms and Literary Theory. 5th ed. Hoboken, New Jersey: Wiley-Blackwell, 2013.
Drabble, Margaret. The Oxford Companion to English Literature. 6th ed. New York: Oxford University Press, 2000.
Greenblatt, Stephen, gen. ed. The Norton Anthology of English Literature. 8th ed. Vols. A-B. New York: Norton, 2006.
Leitch, Vincent B. The Norton Anthology of Theory and Criticism. 1st ed. New York, NY: W. W. Norton, 2001.
Quinn, Edward. A Dictionary of Literary and Thematic Terms. 2nd ed. New York: Facts on File, 2006.
Sanders, Andrew. The Short Oxford History of English Literature. Oxford: Clarendon Press; New York: Oxford University Press, 1994.
Selden, Raman. A Reader’s Guide to Contemporary Literary Theory. 5th ed. London: Pearson Longman, 2005.

بهترین نمونه از سوالات آزمون ارشد ادبیات انگلیسی، سوالات دوره های گذشته این آزمون است که در قسمت پایین این صفحه آنها را دریافت نمایید، یا به صورت آزمون آنلاین آنها را امتحان دهید. همچنین می توانید کتاب گردآوری شده توسط گروه آموزشی دکتر جاوید را به صورت رایگان دانلود کنید. در این کتاب، پاسخنامه تشریحی و منابع سوالات به طور دقیق ذکر شده است. توجه داشته باشید که در طول زمان، سوالات کنکور ارشد ادبیات انگلیسی دستخوش تغییراتی از جنبه های منابع و شکل ظاهری شده اند. در حالیکه این سوالات همیشه نیازمند اطلاعات حفظی (و نه تحلیلی) داوطلبان بوده است، در سال های اخیر شکل ظاهری آنها به گونه ای طراحی شده که عمدتاً هر سوال گزینه های طولانی داشته و درست بودن یا غلط بودن آنها منوط به توجه ریز بینانه داوطلب به قسمت هایی از جملات گزینه ها ست. به عنوان مثال، یک گزینه طولانی می تواند پاسخ صحیح نباشد اگر proponent به opponent تبدیل شود. پس می توان اینگونه اظهار داشت که آشنایی با نوع طراحی سوالات، کمک شایانی به پاسخگویی آنها می کند.

جهت آشنایی هر چه بیشتر داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی با سوالات این آزمون، گروه آموزشی دکتر جاوید اقدام به انتشار آنلاین کتابی نموده که در آن سوالات ادوار گذشته به همراه پاسخ تشریحی و منبع دقیق برای تک تک سوالات گرد آوری شده اند. این کتاب توسط مهدی جاویدشاد و امیر حسین نعمتی، مدرسین کلاس های آماده سازی آزمون زبان تخصصی ادبیات انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، تهیه و تنظیم شده است. توجه داشته باشید که این کتاب، همواره در حال بروز رسانی است و برای دریافت نسخه جدید، به همین قسمت مراجعه نمایید. برای اطلاع از آخرین نسخه کتاب، کانال تلگرامی ما را به لیست خود اضافه کنید (برای عضویت همین جا را کلیک کنید). ویرایش اول این کتاب که در تاریخ 96/11/25 منتشر شده را می توانید به صورت رایگان دریافت نمایید:


دریافت کتاب

آخرین به روز رسانی: 96/11/25

ONLINE EXAMS
1396

سوالات زبان عمومی ادبیات انگلیسی 1396

آزمون آنلایندانلود سوالاتسوالات تخصصی ادبیات انگلیسی 1396

آزمون آنلایندانلود سوالات
1395

سوالات زبان عمومی ادبیات انگلیسی 1395

آزمون آنلایندانلود سوالاتسوالات تخصصی ادبیات انگلیسی 1395

آزمون آنلایندانلود سوالات
1394

سوالات زبان عمومی ادبیات انگلیسی 1394

آزمون آنلایندانلود سوالاتسوالات تخصصی ادبیات انگلیسی 1394

آزمون آنلایندانلود سوالات
1393

سوالات زبان عمومی ادبیات انگلیسی 1393

آزمون آنلایندانلود سوالاتسوالات تخصصی ادبیات انگلیسی 1393

آزمون آنلایندانلود سوالات
1392

سوالات زبان عمومی ادبیات انگلیسی 1392

آزمون آنلایندانلود سوالاتسوالات تخصصی ادبیات انگلیسی 1392

آزمون آنلایندانلود سوالات
1391

سوالات زبان عمومی ادبیات انگلیسی 1391

آزمون آنلایندانلود سوالاتسوالات تخصصی ادبیات انگلیسی 1391

آزمون آنلایندانلود سوالات
1390

سوالات زبان عمومی ادبیات انگلیسی 1390

آزمون آنلایندانلود سوالاتسوالات تخصصی ادبیات انگلیسی 1390

آزمون آنلایندانلود سوالات

تهیه و تنطیم آزمون آنلاین:
مهدی جاویدشاد
امیرحسین نعمتی
مهدی فیض


error: